Eşi görülmemiş 1 milyar dolarlık siber soygun

Eşi görülmemiş 1 milyar dolarlık siber soygun

Bilgisayar korsanlığı yapan uluslararası çete, dünyadaki bankalardan 1 milyar dolardan fazla para çaldı.

Facebook’tan büyük açık!

Facebook’tan büyük açık!

Sosyal medyanın en çok kullanılan paylaşım sitesinden biri olan Facebook’ta büyük açık yakalandı.

Akılsız telefonlar yeniden popüler oluyor

Akılsız telefonlar yeniden popüler oluyor

Japonya’da “akılsız” telefonlar yeniden popüler hale geliyor.

Sosyal medya bu mesleği yok ediyor!

Sosyal medya bu mesleği yok ediyor!

Samsun’daki sahaflar, ikinci el kitaba ilginin olmadığını, sosyal medyanın sektörü bitirme noktasına getirdiğini söyledi.

Türkiye Facebook'ta dünya birincisi

Türkiye Facebook'ta dünya birincisi

11. doğum gününü kutlayan Facebook’un 18- 24 yaş internet kullanıcıları arasında en popüler olduğu ülke yüzde 31 ile Türkiye oldu.

Facebook 11 Yaşında

Facebook 11 Yaşında

Mark Zuckerberg'in kurduğu sosyal paylaşım sitesi Facebook 11 yaşına girdi.

Mark Zuckerberg'in 2004 yılında kurduğu site 11'inci yaşına 1 milyar 400 milyon  kullanıcı sayısı ile girdi.

Twitter ve Google Yeniden Anlaştı.

Twitter ve Google Yeniden Anlaştı.

Google’ın Google+’ı kullanıma sunmasının ardından iptal ettiği anlaşma yeniden hayata geçiyor.

Bir süredir kullanıcı sayısını ve sektördeki payını artırmak için çeşitli projeler üzerinde çalışan Twitter, bu amacı doğrultusunda internet devi Google ile anlaşmaya vardı.

Facebook'ta bunlara dikkat edin!

Facebook'ta bunlara dikkat edin!

Facebook, pek çok özel bilgiye kolayca erişilebilecek ve size karşı kullanılabilecek tehlikeli bir mecra. İşte asla paylaşılamayacak 5 şey:

Facebook'ta paylaşacağınız verileri özenle seçmelisiniz.  Eğer Facebook'ta bu 5 "şeyi" paylaşırsanız, sonuçları sizin için hiç de iyi olmayabilir: 

YouTube HTML5'e geçiş yaptı

YouTube HTML5'e geçiş yaptı

Son yıllarda HTML5 ve Flash’ı bir arada kullanan ve kullanıcılara seçim şansı tanıyan YouTube, bugünden itibaren tamamen HTML5‘e geçiş yaptı.

Taklit alışveriş sitelerine dikkat

Taklit alışveriş sitelerine dikkat

İnterenetten alışverişte mağdur olanların sayısı her gün artıyor, uzmanlar son zamanlarda artan sahte sitelere karşı uyarıyor.

Windows 10 ve Yeni Tarayıcı Spartan'ın Özellikleri Ortaya Çıkmaya Başladı.

Microsoft'un yeni tarayıcısı Spartan cephesinden bilgiler gelmeye devam ediyor. 

Microsoft bu yıl yeni bir Windows sürümünü piyasaya sürüyor ve bu sürüm o kadar önem arz ediyor olmalı ki, Redmond merkezli şirket “Windows 9” adı yerine bu sürümü Windows 10 olarak adlandırmaya karar verdi.

Geçen ay da belirtildiği gibi, Windows 10, Spartan kod adlı yeni bir marka tarayıcı ile gelecek. (Fakat Internet Explorer geriye dönük uyumluluk nedenlerinden dolayı yine de sisteme dahil edilecek). The Verge sitesinin elinde Spartan tarayıcısı hakkında bazı ilginç detaylar var. Bu yeni tarayıcı rakiplerinde (Chrome, Firefox, Safari, ve benzeri) bulunmayan bir takım farklı özellikler barındıracak.

Spartan'ın eşsiz özelliklerinden birinin ''mürekkep desteği'' olduğu söyleniyor. Bu özellik kullanıcılara bir kalem yardımıyla web sayfalarında açıklama yapmalarını sağlayacak ve bunları arkadaşlarıyla paylaşma imkanı sunacak. Microsoft'un üzerinde çalıştığı bir diğer şey ise, sekmeleri bir arada gruplandıran yeni bir metod özelliği... Bu sayede, kullanıcılar sekmeleri ayırabilecek. Örneğin; kişisel sekmelerden iş sekmelerine gibi gruplandırma yapabilecekler.

Windows Phone'da mevcut olan kişisel dijital asistan Cortana, Spartan ile beraber gelecek üstelik Microsoft özel tema destekleme fikri konusunda oldukça kafa yordu ve bunu sonraki versiyonlarda uygulayabilir.

Spartan'ın, bir uygulama olarak telefonlarda, tabletlerde ve bilgisayarlarda olduğu gibi benzer bir görünüş ve his barındırarak Windows Store' da piyasaya sürülmesi bekleniyor. Windows 10 ve Spartan (tanıtımında muhtemelen farklı bir adı olacak) hakkında daha fazla bilgi Microsoft tarafından 21 Ocak' ta açığa kavuşacak.

Okunma 1986 defa

Neredeyiz

  • Zümrüt Evler Mahallesi Tülin Caddesi No:12/2 Maltepe İstanbul
  • +90 216 330 80 42
  • +90 216 330 80 42
  • info@webimaj.net
  • iletişim