Eşi görülmemiş 1 milyar dolarlık siber soygun

Eşi görülmemiş 1 milyar dolarlık siber soygun

Bilgisayar korsanlığı yapan uluslararası çete, dünyadaki bankalardan 1 milyar dolardan fazla para çaldı.

Facebook’tan büyük açık!

Facebook’tan büyük açık!

Sosyal medyanın en çok kullanılan paylaşım sitesinden biri olan Facebook’ta büyük açık yakalandı.

Akılsız telefonlar yeniden popüler oluyor

Akılsız telefonlar yeniden popüler oluyor

Japonya’da “akılsız” telefonlar yeniden popüler hale geliyor.

Sosyal medya bu mesleği yok ediyor!

Sosyal medya bu mesleği yok ediyor!

Samsun’daki sahaflar, ikinci el kitaba ilginin olmadığını, sosyal medyanın sektörü bitirme noktasına getirdiğini söyledi.

Türkiye Facebook'ta dünya birincisi

Türkiye Facebook'ta dünya birincisi

11. doğum gününü kutlayan Facebook’un 18- 24 yaş internet kullanıcıları arasında en popüler olduğu ülke yüzde 31 ile Türkiye oldu.

Facebook 11 Yaşında

Facebook 11 Yaşında

Mark Zuckerberg'in kurduğu sosyal paylaşım sitesi Facebook 11 yaşına girdi.

Mark Zuckerberg'in 2004 yılında kurduğu site 11'inci yaşına 1 milyar 400 milyon  kullanıcı sayısı ile girdi.

Twitter ve Google Yeniden Anlaştı.

Twitter ve Google Yeniden Anlaştı.

Google’ın Google+’ı kullanıma sunmasının ardından iptal ettiği anlaşma yeniden hayata geçiyor.

Bir süredir kullanıcı sayısını ve sektördeki payını artırmak için çeşitli projeler üzerinde çalışan Twitter, bu amacı doğrultusunda internet devi Google ile anlaşmaya vardı.

Facebook'ta bunlara dikkat edin!

Facebook'ta bunlara dikkat edin!

Facebook, pek çok özel bilgiye kolayca erişilebilecek ve size karşı kullanılabilecek tehlikeli bir mecra. İşte asla paylaşılamayacak 5 şey:

Facebook'ta paylaşacağınız verileri özenle seçmelisiniz.  Eğer Facebook'ta bu 5 "şeyi" paylaşırsanız, sonuçları sizin için hiç de iyi olmayabilir: 

YouTube HTML5'e geçiş yaptı

YouTube HTML5'e geçiş yaptı

Son yıllarda HTML5 ve Flash’ı bir arada kullanan ve kullanıcılara seçim şansı tanıyan YouTube, bugünden itibaren tamamen HTML5‘e geçiş yaptı.

Taklit alışveriş sitelerine dikkat

Taklit alışveriş sitelerine dikkat

İnterenetten alışverişte mağdur olanların sayısı her gün artıyor, uzmanlar son zamanlarda artan sahte sitelere karşı uyarıyor.

Google zararlı yazılımlar nedeniyle binlerce WordPress sitesini engelledi

Güvenlik Şirketi Sucuri'nin haberine göre, Google 11.000'in üzerinde kötü amaçlı yazılım bulaşmış WordPress etkilerini( alanlarını) kara listeye aldı ve toplamda 100.000'in üzerinde site ise SoakSoak.ru. tabanlı yeni bir kötü amaçlı yazılımdan etkilendi.

 

SoakSoak, WordPress eklentisi olan RevSlider' da bulduğu bir güvenlik açığını kullanarak, herhangi bir sitenin WordPress kurulumundaki bir dosyayı değiştiriyor ve Javascript'e yükleniyor.

RevSlider çoğunlukla WordPress temalarında kullanılıyor, fakat çok sayıda site sahibi bu eklentiyi sitelerinde kullandıklarından bile haberleri yok, üstelik kötü amaçlı bir yazılım saldırısından korunmak için bu eklentiyi güncellemeye ihtiyaç duymuyorlar. Diğer taraftan bu eklenti kolayca güncellenecek bir eklenti de değil. Sucuri Daniel Cid'in belirttiği gibi:

''En büyük sorun şu ki; RevSlider eklentisi premium( birinci sınıf) bir eklentidir, herkesin kolayca geliştirebileceği bir eklenti değildir ve bu durum website sahipleri için bir felakete dönüşüyor. Bazı site sahipleri, temalarına bu eklentinin sıkıştırıldığını bile bilmiyor.''

Zararlı yazılıma bulaşmış bu siteleri ziyaret edenler, bilgisayarlarına kötü amaçlı yazılımları yüklemeleri için bir web sayfasına yönlendiriliyor olabilirler. Güvenlik açığının oluştuğunu öğrendikten kısa bir süre sonra, Google  zararlı yazılım bulaşmış siteleri engelliyor.

SoakSoak kötü amaçlı yazılımının WordPress sitenize bulaştığını düşünüyorsanız, ''WordPress Support hattı''ndaki kaynaklardan problemin çözümü hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Sitenize bu kötü amaçlı yazılım bulaşmamış ise, güvenlik açıklarına karşı tamamen korunmanızı sağlayan ve WordPress eklentilerinizi güncel tutmanızda son  derece büyük önem taşıyan bu hattın ( WordPress Support hattı) hatırlatıcı olmasını sağlayın. Eklentilerinizi güncellemek, WordPress kurulumunuzu  en güncel sürüm seviyesinde güncel tutmak kadar önemlidir. 

Okunma 1844 defa

Neredeyiz

  • Zümrüt Evler Mahallesi Tülin Caddesi No:12/2 Maltepe İstanbul
  • +90 216 330 80 42
  • +90 216 330 80 42
  • info@webimaj.net
  • iletişim